Pokyny pro autory

Velmi rádi Vám vydáme článek. Pro zachování určité úrovně článků na Optikarium.cz jsou formulovány tyto níže uvedené požadavky.

 

Článek by měl být přiměřeně dlouhý. V tomto ohledu je žádoucí spíše delší článek, než kratší.
Článek by měl být na vysoké odborné úrovni a měl by být přínosný. Přínosnost je považována v publikaci nových faktů, studií, technologií a poukázání na předem neznámé souvislosti.
Může se také jednat o popularizování určitého tématu, kdy je kladen důraz na jednoduchost a originalitu podání.
Většina článků bude mít rešeršní charakter. Je tedy velmi žádoucí odkazovat se na zdroj dat (a to přímo v článku), taktéž je vhodné mít v závěru článku precizně zpracovanou Použitou literaturu dle běžně užívané notace. Nepodložené závěry nebo Vaše subjektivní názory by měly být v kontextu jasně vymezeny.
Článek je možné poslat v libovolném formátu, preferovaný je formát DOC (Microsoft Word).
Pokud se jedná o článek publikovaný komerční institucí, musí jeho obsahem být fakta vysoce převyšující údaje, které jsou dostupné v běžně dostupných materiálech. Je-li například článek o novém výrobku, je žádoucí uvést všechny náležitosti, které souvisí s technologickými inovacemi, včetně zveřejnění odborných kontrolních studií, poukazující na nové vlastnosti produktu.
Grafické podklady mohou být v libovolném formátu. Pokud máte obrázek pouze ve formě náčrtu, je možné využít služeb Optikarium.cz pro jeho lepší grafické ztvárnění bez újmy na Vašem autorství.
Kompletní článek po provedené pravopisné kontrole je poslán na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Všechny články jsou publikovány bez nároku na honorář s plně uvedeným Vaším jménem a kontaktem na Vás.

Joomla SEF URLs by Artio